سقف کاذب

سقف کاذب کناف

سقف های کاذب یکپارچه ساختارهای سبکی هستند که به واسطه تولید صنعتی، دارای مشخصات فنی استاندارد بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای سقف های کاذب غیر استاندارد ساخته شده با رابیتس و گچ میباشند. این ساختار شامل زیرسازی سبک فولادی معلق ساخته شده با مقاطع L ، U و C بوده که صفحات روکش دار گچی در یک یا دو لایه، به وسیله پیچ مخصوص بر روی آن ها نصب می شوند. درزهای میان این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده و سپس بوسیله پودر ماستیک کل سطح پوشانده میشود بدین ترتیب سطحی یکپارچه و بدون درز حاصل می شود. سطح بدست آمده قابلیت اجرای رنگ و پوشش های دیگر را خواهد داشت. فضای خالی پشت سقف کاذب، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و عبور و دسترسی به تأسیسات الکتریکی و مکانیکی را میسر می سازد.

مزایا:

سرعت بالای نصب و اجرا:

نصب سریع و آسان زیرسازی و پنل های گچی و سپس بتونه و درزگیری ، عوامل مهم در سرعت بالای اجرای سقف کاذب  بوده، به طوری که با حداقل نیروی انسانی و نصاب میتوان در کمترین زمان سطوح بیشتری را اجرا کرد.مزیت دیگر این سقفها که باعث سرعت در اجرا میشود ، رنگ آمیزی سقف بلافاطه پس از اجرا میباشد که در کاهش زمان اجرای پروژه ها تاثیر میگذارد. سرعت بالای این ساختار در کاهش هزینه های کلی پروژه بسیار موثر است.

اجرای آسان:

اجرای ساختار خشک به حدی آسان است که افراد غیر متخصص در بسیاری از کشورهای جهان، مصالح سقف را از فروشگاهها خریداری کرده و با استفاده از دستور العمل های فنی مربوطه و بوسیله ابزار ، خود نسبت به اجرای آن اقدام میکنند.

دقت بالا در اجرا:

ساختارهای خشک از انواع ساخت و ساز صنعتی ساختمان به شمار می روند. به دلیل روش نصب آسان و استاندارد، نواقص اجرایی و هزینه های ناشی از آن کاهش یافته و عملیات نصب با پرت بسیار کم مصالح و صرفه جویی در آن، و تعداد نیروی انسانی و صرفه جویی در زمان همراه است.

مقاومت در برابر زلزله:

محاسبات نشان می دهد که سقف های کاذب یکپارچه درایوال به خوبی در برابر شتاب هایی به بزرگی بیش از ۰/۵g از خود مقاومت و پایداری نشان می دهند.(این در حالی است که شتاب مبنای طرح در زلزله خیزترین مناطق ایران حداکثر ۰/۳۵g می باشد). مهمترین عوامل در مقاومت این ساختار در برابر زلزله، سبکی وزن آن و بهره گیری از اتصالات و مهارهای استاندارد و مستحکم میباشد. وزن این سقف ها بسیار کم بوده به طوری که این مقدار برای ساختار تک لایه با پنل ١٢/۵ میلیمتری کمتر از ١۵ کیلوگرم بر متر مربع می باشد ( با احتساب وزن زیرسازی).

انعطاف معماری:

سقفهای درایوال از نظر معماری بسیار منعطف بوده و در ساخت سقفهای دکوراتیو پیچیده بکار میرود که مهمترین مزیت سقف کاذب درایوال است. شما قادرید انواع اشکال هندسی، شکست ها و طرح های دکوراتیو  را در سقف اجرا کنید.

One thought on “سقف کاذب

  • ۱۳۹۸-۰۷-۰۵ در ۱۶:۴۳
    Permalink

    عالیی بود مث همیشه

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.